2 sierpnia 2018

Wyzwanie czytelnicze: Tropem fantastycznych postaci - sierpień

Wyzwanie książkowe 2018, Wiedźmowa głowologia, kategoria: wampir lub krasnolud

Tropem fantastycznych postaci to wyzwanie czytelnicze, w którym co miesiąc czytamy książki, w których pojawiają się – choćby epizodycznie – określone postaci. Za każdym razem podane są dwie różne postaci, aby zwiększyć szanse na zaliczenie zadania. Wyzwanie zostanie zaliczone, jeśli przeczytasz przynajmniej jedną książkę fantastyczną, w której pojawi się postać z wybranej kategorii.

W sierpniu będziemy tropić wampiry i krasnoludy. 

Wampir jak to wampir – krwiopijca jeden. Może być głównym bohaterem powieści, a może być jedynie postacią epizodyczną lub obiektem polowania. Może być inteligentny albo głupi, brzydki albo sparklący, pić krew albo herbatkę – ważne, żeby był.

Z krasnoludami sprawa jest równie prosta i chociaż głównie wizualizują mi się krasnoludy pokroju Gimlego (przeciętny wzrost, długa broda, topór za pasem i waleczna dusza), to nie wykluczam tutaj obecności krasnoludków, które wolą czerwone spiczaste czapeczki i pomagają w domowych obowiązkach. 

Linki do recenzji dodawajcie pod tym postem. Bardzo proszę, żebyście posługiwali się schematem tytuł, autor. Tylko przecinek, bez cudzysłowu – to ułatwi mi aktualizowanie listy.

Przykład
Carpe Jugulum, Terry Pratchett


Uczestnicy wyzwania Tropem fantastycznych postaci 2018Jeśli jeszcze nie dodaliście na swojej stronie baneru do wyzwania, to zachęcam, żebyście to zrobili. Im nas więcej, tym weselej.

Do wyzwania można dołączyć w dowolnym momencie :)

1 komentarz:

  1. Wampir z MO, Andrzej Pilipiuk
    https://czytanieprzykominku.blogspot.com/2018/08/w-poszukiwaniu-ksiazki-na-poprawe.html

    OdpowiedzUsuń