4 maja 2018

Wyzwanie czytelnicze: Tropem fantastycznych postaci - maj

Wyzwanie książkowe 2018, Wiedźmowa głowologia, kategoria: duch lub jednorożec

Tropem fantastycznych postaci to wyzwanie czytelnicze, w którym co miesiąc czytamy książki, w których pojawiają się – choćby epizodycznie – określone postaci. Za każdym razem podane są dwie różne postaci, aby zwiększyć szanse na zaliczenie zadania. Wyzwanie zostanie zaliczone, jeśli przeczytasz przynajmniej jedną książkę fantastyczną, w której pojawi się postać z wybranej kategorii.

W maju będziemy tropić duchy i jednorożce. 

Duch, czyli zjawa, głos zza grobu, postać, która jest bezcielesna. Jeśli ktoś się uprze, to jako ducha może potraktować taką Jane z Mówcy umarłych, czyli sztuczną inteligencję żyjącą w sieci. Generalnie dowolność jest spora, więc nie ograniczajcie się do Kacpra ;)

Jednorożec - no co tu więcej dodać? Bez względu na to, czy wygląda jak koń czy koza, jest dobry czy zły, zmiennokształtny lub nie, to po prostu powinien pojawić się w którejś z Waszych lektur ;)

Linki do recenzji dodawajcie pod tym postem. Bardzo proszę, żebyście posługiwali się schematem tytuł, autor. Tylko przecinek, bez cudzysłowu – to ułatwi mi aktualizowanie listy.

Przykład
Kroniki Amberu, Roger Zelazny


Uczestnicy wyzwania Tropem fantastycznych postaci 2018


Jeśli jeszcze nie dodaliście na swojej stronie baneru do wyzwania, to zachęcam, żebyście to zrobili. Im nas więcej, tym weselej.

Do wyzwania można dołączyć w dowolnym momencie :)

5 komentarzy:

 1. Ja również się zgłaszam, proszę o wpisanie na listę, wieczornie pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, cieszę się, że dołączasz :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł na wyzwanie i z przyjemnością przeczytam wpisy, bo sama chyba się nie wyrobię - za dużo książek czeka w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)

   Sporo osób zabiera się za wyzwanie w rozliczeniu "rocznym", więc warto sprawdzić, czy tytuły samoistnie nie pokrywają się z wyzwaniem ;) Poza tym nie ma przymusu, żeby zrobić wszystkie kategorie. Przecież chodzi przede wszystkim o zabawę!

   Usuń
 3. Tajemnica Sosnowego Dworku, Małgorzata J. Kursa
  https://atramentowomi.blogspot.com/2018/03/tajemnicze-lokatorki.html

  OdpowiedzUsuń